Sayfa Yükleniyor...

Lütfen Bekleyiniz...
Hangi Durumlarda Kullanılır?HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

İlaçların etkili olması için bağışıklık sisteminin sağlam olması gerekmaktedir. Bağışıklık sistemi sağlam ise ilaçlar etkili olur.Bağışıklık sistemi zayıf ise hiç bir ilacın tesiri olmaz.AİDS hastalığı gibi.Çörekotu bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden ilaçların alternatifi değil tamamlayıcısıdır.Bu nedenle ilaçların yerine kullanılmaz.Ancak  kemoterai hariç her türlü ilaç ile beraber alınabilir.İlaçlara zararı yoktur.

Kronik hastalıkların tedavisinde, şiddetinin azaltılmasında ve tekrarının önlenmesinde ilaçlar ile beraber ve ilaçların alınmadığı durumlarda kullanılır.

Kür tedavisi gören kanser hastalarında kemoterapi alınan ve bulantı  olan günler hariç her türlü tedavi şekli ile beraber ve ömür boyu alınmalıdır.

Uzun süreli çörekotu kullanımı kronik hastalarda ilaç tedavisi ihtiyacını azaltabilir veya ortadan kaldırabilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek tüm hastalıkların tedavisini kolaylaştıran, ortaya çıkmalarını ve nükslerini ( tekrarlamalarını) engelleyen destekleyici genel etkiye sahiptir. Bu etki nedeniyle kronik hastalıkların şiddetli dönemlerinde ilaçlar ile beraber kullanılabilir. İlaç kullanılmadığı zamanlarda ise hastalığın tekrar ortaya çıkmasını (nüks etmesini) önlemek veya şiddetini azaltmak için kullanılabilir.

Ameliyat olacak hastalarda ameliyattan önce yeterli süre alınırsa ameliyat sonrası dönemde ameliyat yarasında enfeksiyon ihtimalini azaltarak ameliyat sonrası dönemin daha kolay geçirilmesini sağlar.

Kronik hastalığı olmayan çocuklar ve erişkinlerde daha seyrek hastalanmak ve geçirilen hastalığı daha hafif atlatmak için kullanılır.

Yeni doğum yapmış anneler kullandığında kendi bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi yanında emzirmeden dolayı bebeklerinede geçer ve bebeklerde bundan faydalanır.

Yerli ve yabancı tıbbi dergilerde yayınlanan aşağıdaki hastalıklarında içinde olduğu tüm kronik hastalıkların tedavisinde değişik oranlarda etkili olduğu hayvan ve insan deneylerinde klinik ve labaratuvar bulguları ile gösterilmiştir.

--Otoimmun hastalıklar:Romatizmal hastalıklar ve SLE gibi.
--Alerjik hastalıklar:  Bronşial astıma, saman nezlesi, ürtiker, dermatitler.
--Solunum sistemi hastalıkları: Bronşiektazi, Fibrozis ile seyreden intertisyel hastalıklar; silikozis gibi
--Cilt hastalıkları: Behçet hastalığı,Sedef hastalığı, Allopesiler. Egzama, Vitiligo
--Mukoza hastalıkları:Ağız içi aftlar.
--Sinir sistemi hastalıkları: Nöritler, miyelitler, multiple skleroz, demiyenilizan hastalıklar, Epilepsi,ilaçlara dirençli havalelerde.
--Böbrek hastalıkları: Nefritler, proteinüriler (**proteinurisi olan hastalarımızda proteinurinin tam kaybı; 10 ile 14 ay arası sürede gerçekleşti ve çörekotunu bırakanlarda tekrarladı. Bu nedenle proteinuri kaybolduktan sonra da  çörekotu almaya devam edilmelidir.
--Sık geçirilen idrar yolu hastalıkları. (Özellikle felçli hastalarda tedaviye dirençli idrar yolu hastalıklarında)
--Tüm kemik iliği (kan ) hastalıkları: Lösemi ve lenfomalar.
--Sindirim sistemi hastalıkları: Kolit, Şeker has
--Kronik karaciğer hastalıkları: Hepatit -B ve C.
--Kalp ve damar hastalıklar: Hipertansiyon ve damar sertliğinde aç karına alınması tavsiye ediliyor.
--Diyaliz hastaları.
--Kanser tedavisinde ilaçlar ile beraber ve ilaç sonrası dönemde kullanılabilir. Ayrıca bu hastalarda bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi yanında kimyasal tedavi sırasında açığa çıkan serbest radikallerin kan düzeyini azaltarak yan etkilerini hafifletir.
--AİDS.    --Amiloidozis.  --Ailevi akdeniz ateşi
--Bazı kısırlık türlerinde: sperme karşı antikor gelişimi varsa.
--Akut ( ani ve geçici ) hastalıkların önlenmesi, sıklığının azaltılması ve hafif geçirilmesinde.
--İlaç tedavisinin faydalı olmadığı durumlarda.Hit: 1206 Kayıt Tarihi: 07.01.2018