Sayfa Yükleniyor...

Lütfen Bekleyiniz...
HikayesiHİKAYESİ

Çörekotunu 1998 de tutulduğum Bronşial astma hastalığının ilaç dışındaki tedavi yollarını araştırırken okuduğum hadisi şerif üzerine değişik şekillerde kullanmaya başladım,  yeterli tesirini göremedim. Ancak tavsiye üzerine nasıl kullanılacağını tesbit edildikten sonra;  ailem ve yakınlarıma, sonrada radyoloji kliniğine başvuran ve görüntüleme muayenelerini yaptığım bütün kronik hastalara, kür tedavisi gören kanser hastalarına  ve hiç bir sürekli hastalığı  olmayan çocuk vr erişkinlere önerildi.

Sayıları yaklaşık 11 000 kadardır. İçlerinde kanser tedavisi de gören ve değişik hastalığı bulunan  900 civarında kişi düzenli olarak takip edilebildi. Hemen hemen tümünde değişik ölçüde olumlu sonuç alındı. Bu hastaların yaşları; 1 ile 73 arasında değişmektedir.

Çörek otu konusunda yurt dışı ağırlıkta olmak üzere ciddi tıbbi dergilerde yayınlanmış 800  ün üzerinde tıbbi makale bulunmaktadır. Bu makalelerde çörek otu nun değişik hastalıklar üzerindeki etkisinden bahsedilmektedir.

Bu yayınlarda çörekotunun insan ve hayvan bağışıklık sistemini hem hücresel(T-helper aktivasyonu gibi), hem de salgısal(antikor v.d ) düzeyde tüm elemanlarını dengeli  (immunmodülatör ve immunstimulan )  olarak güçlendirdiği gösterilmiştir. Yayınlarda yan etki bildirilmediği gibi kullananlarda da yan etki bildirilmedi.

Tavsiye edilen hastalara aldıkları ilaçları aksatmamalarını, çörekotunun destekleyici etkisinin olduğunu alternatif bir tedavi şekli olmadığı da özellikle vurgulandı.

Kronik hastalıkların çoğu ömür boyu sürer ve tedavileri günlüktür. Bu hastalarda tedavi semptomlara (şikâyetlere) karşıdır. Semptomatik tedavi görenlerden düzenli çörekotu kullananların tamamına yakınında ilaç alma ihtiyacında azalma ve yaşam konforunda artış izlendi. İlaç kullanma ihtiyacının kalmadığını bildirenlerde oldu. İlaç dozundaki değişiklikler doktor kontrolü altında yapıldı.

Ancak kür tedavisi gören kanser hastalarında, hayati hastalığı olanlarda ve şeker hastalığı ile hipertansiyon gibi belirtisi her zaman hissedilemeyen hastalarda ilaç tedavisinde değişiklik yapılmadı. Bu hastalarda İlaçlar ile beraber, ara dönem ve ilaç sonrasında kullanmaya devam edildi. Genel olarak yaşam kalitesinin artığını bildirdiler.

Göz ardı edilmemesi gereken diğer nokta ise nasıl her ilacın hastalar üzerindeki etkisi farklı ise çörekotunun da etkisi kişiden kişiye değişebilir.Hit: 752 Kayıt Tarihi: 07.01.2018