Sayfa Yükleniyor...

Lütfen Bekleyiniz...
Kullanım Miktarı ve SüresiGÜNDE NE KADAR  KULLANILIR

--Çocuklarda 10 kg altında  yarım çay kaşığı;Yaklaşık 1 gram.
--10 yaşında ve 20 kg a kadar  bir çay kaşığı:Yaklaşık 2 gram.
--30 kg a kadar  bir buçuk  çay kaşığı;Yaklaşık 3 gram.
--50 kg  civarı ağırlığı olan erişkinler ise iki   çay kaşığı  dolusu; Yaklaşık 4 gram.

--60 kg ve üstü erişkinler 2 veya 3  çay kaşığı dolusu  çöreotunu günlük almaları gerekir.

Günlük alınan çörekotu hiçbir zaman 6 gramı geçmemelidir.

Bu miktardaki çörekotu bir defada alınabilecegi gibi sabah-akşam olarak ikiye bölünebilir. En az 6 ay kadar bu şekilde devam edilir.Tesiri tam olarak görüldüğünde bir miktar azaltılabilir.

Hastaların yanında sağlam  çocuk ve erişkinler  vücut direncini artırmak için aynı miktarda  önerilen  çörekotu nu  alabilirler.

Çörekotunun tüm hastalıklar üzerindeki etki mekanizması aynı olduğundan farklı hastalıklar için farklı şekilde kullanılmaz. 

İlaçlar ve çörekotu:Çörek otu almaya başladıktan sonra ilaçlar kesilmez,ilaç ile beraber çörekotu almaya devam edilir. Çörekotu alınırken ilaç alımında ve dozlarında değişiklik ancak doktor kontrolünde yapılabilir.İlaçlar kesildikten sonra da çörekotu almaya devam edilir.Kemoterapi ve benzeri ağır ilaç alanlar çöreotunu normal zamandakinin yarısı kadar veya hiç almayabilir.

Çocuklarda kullanımı için dikkat:  Ağızdan gıda almaya başlayan bütün çocuklara verilebilir yaş sınırlaması yoktur.Çocukların bir kısmı severek ve isteyerek yerler. Bazı çocuklar ise yememek için direnirler bundan dolayı çocukları zorlamadan yedirmek gerekir.Aç karına çocuklara verilmemesi özellikle önemlidir. Aç karına  veya zorla yedirilen çocuklarda tiksinti hissi oluşursa daha sonra yedirmek mümkün olmaz.Isıtılmadan yiyeceklerin içine katılıp da verilebilir. İlk kez veriliyorsa  verilecek miktarın  dörtde biri ile vermeye başlayıp 2-3 hafta sonra istenen miktara çıkmak gerkekir.

NE KADAR SÜRE KULLANILIR

Bağışıklık sistemi üzerindeki tesiri ikinci aydan sonra başlar. Tam etki ortalama 6 ay kullandıktan sonra görülür.Etkisi kullanıldığı süre kadar devam eder. Bu etkinin devam etmesi için çörekotu nu ömür boyu almak gerekir.Etkinin devamı için  alınmasına   2 günden fazla ara verilmemelidir. Tam şifa elde edildikten sonra bırakılırsa hastalık tekrar nüks edebilir.

Ortalama  6 aylık süre tüm hastalıklar için kesin süre değildir. Kullanan kişiler farklı hastalıklarda farklı süre bildirdi. Bu süre kişiden kişiye ve hastalıktan hastalığa göre 3 ile 14 ay arasında değişmektedir.

Tıbbi tedavi ile uyuşmayan tesiri olmadığından önerilen miktarda her türlü ilaç tedavisi ile beraber rahatlıkla kullanılabilir.Önerilen miktarın üzerinde kullanılmadığı sürece karaciğer fonksiyon testlerini bozmamaktadır.

Tam şifa dönemindeki kronik hastalar nüksü önlemek için, herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişiler ve çocuklar ise; bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için kullanabilir.Özellikle sık hastalanan çocuklarda koruyucu etkisi çok fazladır.Hit: 13606 Kayıt Tarihi: 07.01.2018